6 טיפים לבחירת חברת שירותי IT

שירותי IT

בחירה בשירותי מחשוב ענן לעסקים ותמיכה למערכות המחשוב בעסק שלך לא תמיד תהיה קלה, חברת התמיכה תשיג גישה למידע מאוד רגיש ותהיה אחראית על מרכיב מהותי בארגון ואתם תצטרכו פשוט לסמוך עליה. על מנת לסייע בבחירה בחברת שירותי IT לעסקים, להלן כמה טיפים חכמים.

המלצות – לכל חברה מקצועית ומנוסה יהיו המלצות מלקוחות קיימים. בדקו כמה זמן הלקוח שממליץ קיים בחברה. לקוח ותיק ומרוצה יוכיח לכם שניתן לצמוח ולגדול עמה ושהיא מספקת שירות מקצועי לאורך זמן. חשוב לברר עם כל לקוח קיים אודות המאפיינים של שירותי התמיכה כגון – זמני תגובה, רמת מקצועיות של הטכנאים והסיוע שקיבלו ברכש או בכל פרויקט מורכב.

המומחיות של הצוות – אין כמו צוות שהוא מקצועי! הוא זה שיקבע את רמת השירות. על כן, כאן כדאי לברר מי המומחים בחברה ובכמה אנשים מדובר ובדקו אם אתם אלה שתקבלו את המענה מאותם מומחים של החברה. בחברות תמיכה רציניות ומקצועיות יינתן תמיד מענה על ידי מומחה.

תכנון וייעוץ לטווח ארוך – העסק שלכם כל הזמן משתנה. חברות שירותי IT מקצועיות שמציעות מענה לבעיות נקודתיות או מענה לפרויקט ספציפי, יבנו יחד אתכם תכנית עבודה שנתית שתתאים לאופי העסק שלכם. מומלץ לוודא אם החברה יודעת לספק רעיונות חדשניים שיותאמו גם לעתיד באופק.

ניטור שוטף – בעלי עסקים רבים מבינים שכשחברת התמיכה מבצעת את העבודה כראוי, המערכות במשרד או שירותי הענן יעבדו בהיעדר תקלות. הסיבה לכך היא שחברה רצינית תבצע ניטור של המערכות בשוטף ותיתן מענה לבעיות הקטנות עוד בטרם הן תהפוכנה לבעיה רצינית – ולא תמיד הלקוחות מודעים לזאת. תוודאו שהחברה המיועדת תדאג לניטור קבוע של המערכות (שרתים, אבטחה). על מנת שתוכלו לחסוך זמן ועלויות מהשבתה של פעילות העסק שעלולה להגיע מתקלות שלא טיפולו בהן מבעוד מועד.

היכרות עם העסק – עסקים שונים יעשו שימוש בכלים טכנולוגיים מגוונים. זה יכול לבוא לידי ביטוי בתוכנות, שירותים מקוונים ספציפיים, אביזרי חומרה ייחודיים או כל דבר שמאפיין את הענף. ברשת חנויות זה יכול להיות קופה רושמת, בחברת הייטק זה יכול לבוא לידי ביטוי בכלי לפיתוח טכנולוגי וכולי. חברת מחשוב לעסקים שהיא רצינית תתמצא במנעד הפתרונות שלכם מבעוד מועד. הידע הזה יסייע לכם לחסוך בעלות כספית, בקבלת פתרונות מוטעים ובעיקר בחסכון של זמן עבור לימוד והיכרות, בעוד שלחברה שאין לה ניסיון, תאלץ להשקיע בלימוד כל המערכות הללו.

עלות – לא פעם המחיר של שירותי מחשוב לעסקים הינו הגורם הראשון שבעלי עסק יבדקו כשהם יתורו אחר חברת תמיכה. זה דווקא הסעיף הכי חשוב לבחינה. חברה מקצועית תעניק מגוון מסלולי שירות ותדע לעשות התאמה סבירה לעלויות מול הצרכים והתקציב של החברה.

בל נשכח שאת העלות לא נבחן לפי העלות של התשלום החודשי או העלות לקריאה. העלות אמורה להימדד אל מול המחיר של השבתת העסק היה והשרת לפתע אינו מתפקד, או שתגלו לפתע שהגיבוי לא עבר בדיקה כראוי. במבחן הזה, חברה איכותית תתגלה כמשתלמת הרבה יותר לטווח הארוך, זאת להבדיל מחברות שמציעות מחיר נמוך כדי למשוך לקוחות.

המאמר נכתב ע"י צוות חברת IT-START המספקת מגוון שירותים ופתרונות בענן לעסקים

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שיעניינו אותך