מתי צריך עורך דין ירושה?

עורך ין ירושה

ירושה הינה עיזבון שמותיר הנפטר ליורשים שלו וכאשר מדובר בירושה שהיא בהתאם לצוואה היא מכונה  –  ירושה על פי צוואה. משיקולים שונים, לא כל אדם יערוך צוואה בחייו, יש כאלה שלא מודעים לחשיבותה ויש כאלה שלא מחזיקים ברכוש וממון. אולם כן מדובר בתחום מורכב ורגיש שיכול לעיתים ליצור סכסוך וקונפליקט גדול בין היורשים ולפיכך ראוי ומומלץ להכניס לתמונה אדם מהימן כמו עורך דין ירושה שמכיר את התחום ויודע כיצד למנוע או להתיר בעיות שנוצרו בעקבות צו ירושה. חוק הירושה מגדיר מה זה צוואה, מתי היא תהיה תקפה, מי יוכל ולא יוכל לרשת וכיצד מתבצע כל תהליך הירושה.  

'החופש לצוות'- עיקרון יסוד בדיני הירושהעיקרון יסוד זה מעניק לכל אדם בישראל להחליט לבד –  אם ירצה לכתוב צוואה ואיך ואם הוא רוצה לשנות אותה או לבטל אותה לחלוטין. כאמור, אין חובה לשכור את השירותים של עו"ד ירושה כדי לממש צוואה או לחלק ירושה, אולם זו כן המלצה שכדאי להיעזר בה.

באילו מקרים מומלץ להיעזר בעורך דין ירושה?

למשרד של עורך דין ירושה יגיעו לא פעם משפחות שמבקשות להוציא לפועל את הצוואה של אדם יקר שהלך לעולמו ועד למקרים בהם נוצר סכסוך קשה בין קרובי משפחה בעקבות ירושה. עורך דין שמתמחה בתחום ירושה ידע לתת מענה ולהשקיט את הרוחות מאחר והוא מכיר לעומק את כל החוקים והדינים בתחום הירושה ויספק מענה אמין ומקצועי. עורך דין ירושה מתמחה בנושאים להלן –

  • הגשה של בקשה למתן צו ירושה
  • הגשה של בקשה לביטול צו ירושה
  • התנגדות למתן צו ירושה
  • תיקון של צו ירושה

מניעה של סכסוכים עתידיים

המטרה המרכזית של עו"ד ירושה היא למנוע לפני הכל אי הסכמות או למזכר הבנות בתחום ואת זה הוא עושה ע"י ליווי של הלקוחות למשך כל התקופה – החל מכתיבה וניסוח חוקי של הצוואה, שבו המצווה מסכם את כל רצונותיו ושאיפותיו בצורה מוקפדת וכבילה, דרך ההוצאה של הצוואה לפועל בצורה הכי פשוטה כשהיא מאפשרת את התממשות כל הסעיפים בה בהיעדר פגיעה ברגשותיהם של היורשים ותוך כדי מימוש כל בקשותיו של המנוח. כאמור, לא נדרש לכתוב צוואה או להוציא את הירושה לפועל על ידי עו"ד ירושה, אולם כדאי לעשות זאת על מנת לא להיתקל בחוקים והתנגדויות כלשהם שעלולים לעכב את הירושה.

הניסיון שצבר כל עורך דין בתחום הירושה והצוואה מאפשר לו ללוות משפחות רבות בתקופה מורכבת ורגישה כשהוא שומר על כל החוקים ומעניק מענה מקצועי. עורך דין ירושה יספק הסבר ברור על כל האופציות הקיימות בכתיבת צוואה והסבר מפורט ואיכותי כיצד הכי מומלץ במקרה הספציפי לכתוב את הצוואה עם אופציה לעריכה משפטית מקצועית ובבוא העת יוענק גם ליווי צמוד בהוצאת הצוואה לפועל וקבלת הירושה בצורה החוקית ביותר. ייעוץ וליווי של עורך דין ירושה המתמחה בתחום מספק הרבה שקט ליורשים, מונע הרבה תסכול והתעסקות מרובה בבתי משפט, סחבת של מקרים בהם יש סכסוך בין כל היורשים וכולי.

המאמר נכתב ע"י צוות משרד עורכי דין RDB לפרטים נוספים בקרו באתר

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שיעניינו אותך