למה כדאי להשתמש בפייסבוק מרקטפלייס?

חנות וירטואלית

אתם מחפשים הזדמנות טובה למכור את המוצרים שלכם? אם הגעתם לכאן, אז כנראה שכן. באמצעות פייסבוק מרקטפלייס אפשר למכור מוצרים ברשת החברתית הכי גדולה בעולם, ויש אנשים שהצליחו למכור מכוניות, רהיטים ומוצרים נוספים מבלי לגשת ליד 2 בכלל.

אז קודם כל, מה זה פייסבוק מרקטפלייס?

פייסבוק מרקטפלייס הוא מקום בו חברים ואנשים פרטיים מוכרים את המוצרים שלהם. כל הקניות מתבצעות דרך המסנג'ר, והיתרון המרכזי שלהן שהן מאפשרות תקשורת ישירה דרך הודעות בצורה קלה יחסית עם שמירה על פרטי הקונה והמוכר.

מי יכול למכור במרקטפלייס?

יש עסקים מסוים להם פייסבוק נותן למכור דברים במרקט פלייס.

  • סוכנויות רכב יכולות למכור רכבים, סירות, טרקטורונים והלאה.
  • סוכנויות נדל"ן מעלות נכסים להשכרה ולמכירה.
  • עסקים שיש להם חנויות אינטרנטיות יכולות לפרסם במרקטפלייס, כל עוד מדובר במוצרים שמותר למכור בפייסבוק.

קראו עוד על קידום בפייסבוק

אז מהם היתרונות המרכזיים בפייסבוק מארקטפלייס?

אחרי שהבנו פחות או יותר מה זה מארקטפלייס ומי יכול להשתמש בו, בואו נבין מהן היתרונות שלו על פני פלטפורמות מכירות אחרות.

  1. מגיעים לקהל שמתעניין במוצר שלך ברמה כזאת או אחרת – פייסבוק משתמשים בפילטרים על בסיס תחומי עניין למשתמשים שלה. זאת אומרת, שאם יש אדם שמעוניין ברהיטים והוא מציין את זה מספר פעמים בחשבון הפייסבוק שלו, סביר שיראה הרבה רהיטים במרקטפלייס. זה אומר שאנשים נחשפים למוצרים שהם כבר מתעניינים בהם ברגע שהם נכנסים לפלטפורמה.

2. השארת פרטים פשוטה ונתונה לפרשנות – ניתן להשאיר פרטים שונים בהתאם לאופי המוצר. זאת אומרת שקל להציג את המידע שאתם רוצים לקונים. בנוסף לכך, אם אתם כותבי תוכן טובים אתם תוכלו ממש לעצב את הכתוב בצורה שתעניין יותר את האדם שבא לקנות אותו. הכי חשוב, שיתוף פעולה עם מרקטפלייס ומענה על כל השאלות והתת סעיפים תוביל למכירה מהירה של המוצר.

3. תקשורת ישירה מבלי לחשוף את עצמך יותר מידי – אם אנשים רוצים לקנות מוצר, הם יוצרים קשר עם המוכר בקלות ומדברים איתו במסנג'ר בשנייה. לא צריך לפרסם מספר טלפון, או לחשוף פרטים על עצמכם שאתם לא רוצים לחשוף. שיחת המכירה מתנהלת בהודעות בלבד ושומרת על פרטיות המשתמש.

4. אפליקציית פייסבוק משומשות גם בסמארטפון – פייסבוק מרקטפלייס נוחה לפלאפון. כיום, כמעט כל מי שמשתמש בפייסבוק דרך המחשב משתמש בו גם דרך הפלאפון. לכן, חוויית מוביל חשובה לא פחות מאופציה אינטרנטית נוחה. פייסבוק עלו על זה, ובנו את המרקטפלייס בצורה שתתאים לכל אדם עם פלאפון.

5. העסק, ולא רק המוצר, נחשף לאנשים נוספים – אם אתם מפרסמים קבועים במרקטפלייס, העסק שלכם ייחשף ליותר אנשים ותוכלו להגדיל את כמות העוקבים לעסק שלכם. יכול להיות שתמצאו לקוחות שיקנו אצלכם יותר מפעם אחת.

המאמר נכתב ע"י סער ברעם – מומחה פייסבוק ובעלים של חברת שיווק דיגיטלי. לפרטים נוספים ומידע נוסף בקרו באתר.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שיעניינו אותך